Christine Arnothy. Grumtynės dėl Gonkūrų.

Ar kada nors turėjote tokį norą: parašyti knygą? Gal net ir rašote… Tai va, šias laikais, parašyti knygą yra visai nesunku. Pats įdomumas prasideda, kada reikia ją išleisti. Ypač, jei dar susiduri su kokiu nors leidėju-maniaku, kaip šioje istorijoje.

Nors nieko rašyti nesiruošiu (nesu televizijos žvaigždė, o ir gaminti nemoku), bet kažkodėl užsinorėjau perskaityti tas „Grumtynes“. Gal todėl, kad knyga apie rašymus ir  pastangas ją išleisti. Beje, ta dalis man labiausiai ir patiko. Juk kaip nepatiks, kai skaitai apie leidėją, kuris turi labai konkrečią nuomonę apie šiuolaikinį skaitytoją:

Aš netikiu, kad kas nors perskaitytų jūsų penkis šimtus puslapių.

Šiandieniniam skaitytojui geriausiu atveju galima pasiūlyti trumpas, „nepaprastas istorijas, kurios bylotų apie jus pačią“.  Galima užsidirbti daug pinigų, klausantis turtingų arabų išpažinčių, arba apklausinėti žmones kokios išžudytos šeimos vietovėje. O išgalvotos istorijos? Kam jos įdomios?

Kas gali šiais beprotiškai lekiančiais laikais ilgai tūnoti ir skaityti. Net lovoje gulint tokia knyga būtų per sunki. O jeigu temptumėtės ją į metro? Tikrai prajuokintumėt keleivius! Jei staiga kiltų streikas, turėtumėt ją pėsčiomis tampyti po Paryžių. Na jau ne. Ir kuriam galui?

Knyga prasidėjo labai įdomiai. Skaičiau su įdomumu. Deja, tik kažkur iki vidurio, paskui intriga subliuško, skaityti pasidarė vis nuobodžiau ir nuobodžiau ir tik įdomios pradžios skatinama įveikiau ją iki pabaigos. Žudiko-maniako istorija pasidarė nebeįdomi, o knygos nenumečiau vien dėl to, kad ji privertė susimastyti, kad leidyklos išleidžia šimtus leidinių, labai nesigilindamos į mus, skaitytojus, ir reikia būti tikru žinovu ir atsirinkti skaitymui vertas knygas.

O jo nemėgo net durininkė, kuriai jis kartais duodavo knygų, pasmerktų makulatūrai. Vieną dieną mažoji dama jam pasakė: „Mane stebina, kad jūs spausdinate tokį šlamštą. Nejaugi negalite man pasiūlyti ko nors geresnio?“

——————–
Įvertinimas: *
(* vienkartinė, ** gal ir nieko, *** noriu turėti namie).

Įrašo “Christine Arnothy. Grumtynės dėl Gonkūrų.” komentarai: 3

  1. Eziukai, labai lauksim knygos!!! 🙂 Ir tikimes, kad bus pritrenkianti 🙂
    Inga, aciu uz komentara. Vis ziurinejau sita knyga, bet dabar tikrai nepirksiu.

    • Taip, džiaugiuosi, kad galiu grąžinti tą knygą į biblioteką ir apie ją pamiršti. Bet čia tik mano nuomonė, žiūrėk kitam knyga gal ir visai patiktų :).

Komentavimo galimybė išjungta.