Jodi Picoult. Kitas gyvenimas.

Teisingai yra sakoma, kad visiems ir visada reikia suteikti paskutinį šansą. Toks paskutinis šansas Džoudi Pikou tapo ši knyga. Būčiau nebeištvėrusi dar vieno teismo proceso su identiška, kaip ir ankstesnėse knygose, pabaiga.

Bet ji maloniai nustebino. Ne tik tuo, kad neleido jos užversti, kol neperskaičiau paskutinio puslapio. Nustebino gražia, jautria, sukrečiančia, talentingai papasakota istorija. Istorija apie meilę, apie jausmus, apie šeimą ir apie tą didžiausią gyvenime pašaukimą – motinystę. Apie pasirinkimus, kuriuos priversta daryti dar nevisai suaugusi mergina ir apie pasekmes, kurias paskui turi išgyventi. Apie vyrus, kurie ne visada supranta moteris, ir apie moteris, kurios ne visada supranta vyrus…

Knygoje yra šiek tiek Picoult maniera įpinta aprašymo apie žirgus, tačiau jis, palyginus su kitomis knygomis, kažkoks trumpas, paviršutiniškas, tarsi prabėgomis parašytas. Taip pat nemažai širdies chirurgo darbo kasdienybės, o kur dar piešimas: kontė pieštukais, anglimi, kreidelėmis… Ir kas svarbiausi, knygoje yra tik vienas advokatas ir nei vieno teismo proceso!!!

Ir, nors aš niekada negalėčiau net įsivaizduoti, kaip galima imti ir palikti mažą trijų mėnesių kūdikį, istorija taip gerai ir tobulai parašyta, kad viename skyriuje imi pateisinti Peidžę, kitame Nikolą, vėliau vėl Peidžę ir taip iki pat pabaigos. Tiesa, pabaigoje šiek tiek autorė pavargo (reikėjo tikriausiai kažkaip užbaigti tokią knygą), bet įvertinusi trijų dienų skaitymo malonumą, aš tos prastos pabaigos net nepastebėjau: juk ją kiekvienas galime susikurti savaip. Kaip ir kiekviena mama be abejonės myli savo vaikus… tik kiekviena savaip…

Staiga prisiminiau mamą naktį prieš jai išnykstant iš mano gyvenimo. Ji vilkėjo šviesiai kreminiu chalatu ir avėjo juokingas triušio formos šlepetes. „Tu žinai, mano paže, kad myliu tave, – tarė ji, manydama, kad aš miegu. – Neklausyk, jeigu kas sakys kitaip.“ (psl. 203).

Pati nustebau, bet man labai patiko.


Įvertinimas: ***
(* vienkartinė, ** gal ir nieko, *** noriu turėti namie).

Įrašo “Jodi Picoult. Kitas gyvenimas.” komentarų: 1

  1. Nereali knyga 😉 Tik va,niekaip nerandu tos citatos knygoje.. Gal kas žino kokiame puslapyje ji yra? 🙂

Komentavimo galimybė išjungta.