Didžiųjų XX a. rašytojų apsakymai.

Didžiųjų XX a. rašytojų apsakymai / sudarė Gordimer N. (2006). Vilnius: Alma littera, 352 p.

Šį kartą skaičiau apsakymų rinkinį, labai skirtingų XX a. rašytojų. Knygoje 21 apsakymas, dauguma rašytojų Nobelio premijos, ar kitų, savo šalyse ne mažiau garbingų literatūrinių premijų laureatai, tačiau man ne visi jie buvo žinomi. Todėl knyga labai smagiai susiskaitė.

Kaip ir rašytojai, apsakymai taip pat labai skirtingi. Vieni paprasti, apie dabartinį gyvenimą ir kasdienybę, kiti apie praeitį, apie seniai praėjusius laikus ir žmones.  Dar kiti – fantastiniai, apie niekada neegzistavusias šalis ir įvykius, arba apie laikus, kurie dar tik bus ateityje. Bet kokiu atveju pabaiga būna dvejopa: arba paprasta ir aiški, arba kaip mįslė, autoriaus palikta pačiam skaitytojui išspręsti… Tokių mįslių, beje, sunkesnių ir labai lengvų, buvo labai daug. Tuo apsakymus ir įdomu skaityti – dėl nenuspėjamos jų pabaigos…

Beje, LLVS patarimas NEPIKRTI, NESKAITYTI ir NEREKLAMUOTI šios knygos dėl prasto vertimo tikrai per daug drastiškas. Knygoje tekstas pakankamai rišlus, sakinyje žodžių netrūksta, korektūros klaidos akių nebado. Dėl keleto prastai išverstų apsakymų neverta atsisakyti skaityti visos knygos. Juk norintiems  vėliau galima susirasti ir perskaityti ir geresnių šių autorių kūrinių vertimų.

Knyga visiems, pasiilgusiems apsakymų.