Donaldas Kajokas. Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys.

Kajoko ezeras1KAJOKAS, Donaldas. Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys [romanas].  Vilnius: Tyto alba, 2012. 277 p.

— Jūs nesybė?
O kas tu? (psl. 220).

Kas iš tiesų yra tas gyvenimas? Visuomet žmoniją kankinęs klausimas turi begales atsakymų. Romanas „Ežeras ir kiti jį lydintis asmenys“ – galėtų būti vienas iš jų.

Nors šio autoriaus kūryba man visiškai nauja, manau, kad tokias knygas rašo tik poetai. Skaitytojui yra ką veikti, kaip ir eilėraščiuose, paaiškinimų mažai, interpretuok kaip moki pats.

Arba kaip nori.

Norėjau nuotykių: kompiuteristas Gabrielius atvažiuoja į nuošalią sodybą, vadinamą dvaru, atsigauti po patirtų išgyvenimų. Norėjau mistikos: tas dvaras ne bet koks, nepaprasti jo gyventojai, dar nepaprastesni jų nuotykiai. Dar nesybės… Norėjau paslapties: Gabrieliui bei kitiems dvaro gyventojams nutinka keistokų dalykų. Tik spėk susivokti, kas ir kaip.Kajoko ezeras

Visai įdomu. Graži knyga, net su autoriaus autografu. Gražus tekstas, tarpais pavirtęs tikrais kliedesiais. Dvariškė Juta fantazuoja apie kažkokius septynis nagelus, o visos ežero esybės suklasifikuotos žaliajame sąsiuvinyje.

Visiška nesąmonė.

Nors, kaip pagalvoji, galbūt kada nors visi mes turėsim savas nesybes, ir savus žaliuosius sąsiuvinius…

—  Žinai, Gabrieliau, vis dažniau pastebiu, koks esu senas ir sukriošęs. Tačiau vienoje širdies kertelėje, gal ten, kur dar likę šiek tiek šviesos, nuolat jaučiuosi gyvenimo pradinukas (psl. 238).