Alessandro D’Avenia. Balta kaip pienas, raudona kaip kraujas.

Balta kaip pienasD’AVENIA Alessandro. Balta kaip pienas, raudona kaip kraujas.  [romanas]. Iš italų k. vertė Ieva Mažeikaitė. Vilnius: Alma littera, 2012. 264 p.

Negaliu užmigti. Aš įsimylėjau, o kai taip nutinka, nemiga yra mažiausiai, ko gali tikėtis (psl. 35).

Taip jau yra, kad žmonės meilę nuo seno linkę suprasti kaip mažesnę ar didesnę tragediją, neatskiriamą nuo kančių, abejonių ir ašarų. Kitaip ką gi apdainuotų dainiai, ką eiliuotų poetai ir ką kurtų rašytojai? Tad tokių tradicinių meilės kančių neišvengia ir jaunimo tarpe populiarios knygos veikėjas Leo.

Kai Leo (Leonardas – Liūtas) įsimylėjo, jam tikrai teko patirti kur kas rimtesnių dalykų, nei nemiga. Problemos namuose, mokykloje, 201312083126pralaimėtos rungtynės, draugų panieka, baimė, pasiaukojimas, neviltis. Lyg viso to dar būtų maža, pridedama kančių ir nepagydomų ligų. Berniūkščio akimis pasakojama istorija  romantiška ir jautri, bet joje netrūksta ir juoko. Ašarų taip pat.

Vaikiška, naivu, sentimentalu, madinga. Bet gražu. Ir beje, kiek gi yra  knygų, kurias atsivertus galima rasti štai tokį susižavėjusios skaitytojos komentarą?

Nesugadintam jaunimui.