Salla Simukka. Raudona kaip kraujas.

Simukka_RaudonaSIMUKKA, Salla. Raudona kaip kraujas [romanas]. Iš suomių k. vertė Aida Krilavičienė. Vilnius: Alma littera, 2014. 264 p.

Į tą reikalą ji nesikiš nieku būdu. (psl.50).

Oi, jaunime…. Tavęs vėl laukia nauja trilogija, naujas detektyvas, nauja istorija, kuri, kaip jau įprasta, baigsis įdomiausioje vietoje. Be jokių vampyrų, vilkolakių ir elų belų, tačiau su kuo tikriausiomis kasdieninėmis realijomis.

Raudona kaip kraujas… Pavadinimas siaubingai panašus į šią gražią knygą (net google jas painioja), istorija – ne visai. Vietoj ugningojo Leo šį kartą skaitom apie šaltąją Snieguolę, kuriai ne kaip sekasi dar nuo tada, kai kažkelintoje klasėje susitiko su nelabai draugiškomis klasiokėms. Dabar tai jau praeityje, Snieguolei jau septyniolika, tad pats metas susirasti naujų problemų.

Klišės. Mokykloje būtinai turi būti sadistų, vaikai būtinai turi būti pamiršti tėvų, laisvalaikis įsivaizduojamas tik su narkotikais…. Bet skaitom knygą.

Iš tiesų viskas gana painu. Istorija atrodo, lyg ir aiški, veikėjai lyg ir tipiški, nuotykiai lyg ir standartiški, bet viskas taip sujaukta, kad ne kartą tenka versti puslapius atgal. Labai nenustebčiau kad ir užuominos, kurias tariesi supratęs, vėliau įgaus visai kitą reikšmę. Nes iš sensacija visame pasaulyje tapusio detektyvinio trilerio tikiuosi tikrai daug. O jeigu ne…

Vis tiek paaugliams labai patiks. Patikrinta.