Sara Zarr. Kaip išsaugoti gyvenimą.

Kaip-issaugoti-gyvenimaZARR, Sara. Kaip išsaugoti gyvenimą [romanas]. Iš anglų k. vertė Elvyra Žurauskienė. Vilnius: Alma littera, 2013. 288 p.

Meilė yra akmuo.

Pasak vieno iš knygos veikėjų, akmuo – viskas kas tikra ir nesugriaunama. Priešingai nei koks popierius. Pabaigoje tas akis pasiryškinęs Dilanas kažkaip dingsta ir nelabai besupratau, kiek ten jam tos meilės beliko. Bet užtat visiems kitiems veikėjams meilės užteko iki soties.

Po lietuviško hepi fjūčerio į amerikietišką hepi endą. Gal ir ne pats geriausias pasirinkimas, bet kažkodėl karts nuo karto labai užsinoriu paskaityti knygų jaunimui. Šita dar ir papuošta tvirtu kaip akmuo teiginiu – Geriausia metų knyga (tik neaišku, kokių metų). Kaip čia neatsiversi ir nepasidomėsi, apie ką ji ir kuo ji tokia gera.

Istorija gal gyvenime ir nelabai kasdieniška, bet knygose – jau beveik nuvalkiota. Sunki vaikystė, nevykusios mamos, nepastebinčios seksualiai išnaudojamo savo vaiko, katastrofos, atimančios brangius žmones; begalinis noras imtis kažko, kas leistų gyventi toliau kartu su mylimais žmonėmis. Istoriją pasakoja dvi labai skirtingos jaunos merginos, kurias vieną dieną ima ir suveda likimas. Abi kažko netekusios, abi kažko besitikinčios. Tad autorė ima ir išpildo jų lūkesčius gal kiek ir netikėtu, bet labai amerikietišku būdu.

Nei patiko, nei nepatiko. Vidutiniška, nes perskaitai tokią knygą, užverti paskutinį puslapį ir nebėra jos. Nei kokių ypatingų minčių, nei emocijų… Gera, nes labai lengva ir elementari, galvoti nereikia. Ir puiki, jei nėra po ranka daugiau ką skaityti.